tel. +48 85 745 40 50

Newsletter

Zapisz sie na newsletter Hotelu 3Trio i bądź zawsze na bieżąco z najnowszymi ofertami.

Białystok

Serdecznie zapraszamy do Białegostoku - stolicy Podlasia oraz "Zielonych Płuc Polski", gdzie zaskoczy Was niepowtarzalny charakter miasta, jego wspaniałe położenie, gościnność i otwartość mieszkańców, jak również ciekawe zabytki i niespotykany klimat i wielobarwna różnorodność kulturowa Północno - Wschodniej Polski.

Białystok jest największym ośrodkiem kultury na Podlasiu. Działa tu największe Muzeum Podlasia. oraz jedna z najlepszych polskich galerii sztuki współczesnej - według najnowszego rankingu tygodnika "Polityka" z 2010 r. Galeria Arsenał zajmuje 3 miejsce wśród najlepszych galerii publicznych w Polsce. Miasto posiada także Teatr Dramatyczny, Białostocki Teatr Lalek, Filharmonię oraz kina.

Białystok tętni życiem nocą. Uznany przez urbanistów za najlepiej odnowioną przestrzeń miejską Rynek Kościuszki jest teraz punktem spotkań i miejscem, gdzie odbywa się mnóstwo imprez kulturalnych. Doznania kulturalne zapewnia również Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki i Białostocki Teatr Lalek.

Białystok w Polsce i na świecie kojarzony jest z wielokulturowością. Jest to miasto zamieszkałe przez Polaków, Białorusinów, Ukraińców, Litwinów, Tatarów, Rosjan, wyznawców katolicyzmu, prawosławia, protestantów i muzułmanów.

Białystok jest kolebką idei i języka Esperanto, właśnie stąd pochodził jego twórca Ludwik Zamenhof i tutaj miał miejsce Światowy Kongres Esperanto w 2009 roku. Wielokulturowość jest bogactwem Białegostoku. Przez wieki Białystok był ośrodkiem pogranicznym na styku kultur oddziaływań Zachodu i Wschodu, Rzymu i Bizancjum, Warszawy i Wilna. To właśnie ukształtowało specyficzny charakter miasta i atmosferę, której nie sposób opisać.

Dumę Białegostoku stanowi okazała barokowa rezydencja Branickich - podlaski wersal. Jej początki datuje się na koniec XVII w., jednakże zasadniczy kształt pałac i otaczające go ogrody zawdzięczają XVIII-wiecznym rozbudowom Jana Klemensa Branickiego. Na teren rezydencji wiedzie barokowa brama zwana Gryfem (Gryf to herb Branickich, umieszczony na szczycie wieży).

Główną ulicą Białegostoku jest Lipowa, na wschodnim odcinku deptak, który w okolicach Pałacu Branickich przechodzi w ulicę Kościuszki. Służy ona orientacji turystów, przy niej znajduje się znaczna część białostockich zabytków, eleganckich sklepów. Przy ulicach Kościuszki i Lipowej zobaczymy większość ciekawych obiektów Białegostoku.

Stary Kościół Farny - ul. Rynek Kościuszki. Jest to budowla późnorenesansowa z wnętrzem barokowym. Nad drzwiami wejściowymi widnieje piękny zabytkowy portal.

Kościół św. Rocha - wzniesiony na wzgórzu z 83 - metrową wieżą jest najciekawszym przykładem modernizmu w polskiej architekturze sakralnej. Świątynia została wybudowana w latach 1927 - 1940 jako pomnik niepodległości. Postawiona jest na planie ośmiokąta, do którego boków przylegają prezbiterium, zakrystia i dwie kaplice. Charakterystycznym komponentem w budowie świątyni jest symbol gwiazdy umieszczony we wszystkich elementach: dekoracji, cięciach w betonie, stropach i pilastrach.

Obecnie w rejestrze zabytków figuruje 258 białostockich obiektów. Wśród nich znajdziemy 13 zabytków sakralnych, 6 zespołów pałacowych i 88 budynków mieszkalnych. Miejsca w Białymstoku, które na pewno warto zobaczyć to:

 • Zespół pałacowo-parkowy rezydencji Branickich tzw. Wersal Podlaski (XVII, XVIII W.)
 • Wczesnobarokowy kościół parafialny Wniebowzięcia NMP (1617)
 • Późnobarokowy ratusz (1745-46, rekonstruowany XX w.)
 • Klasztor, obecnie Szarytek (1769)
 • Budynek loży masońskiej (1803-1806), obecnie biblioteka Książnica Podlaska
 • Klasycystyczna cerkiew św. Mikołaja (1846)
 • Klasycystyczny pałac Lubomirskich (XIX w., odbudowany XX w.) z parkiem
 • Kościół Św. Rocha - jeden z pierwszych modernistycznych kościołów w Europie (1940)
 • Cerkiew Św. Ducha - największa świątynia prawosławna w Polsce (lata 80te XX w.)

Białystok to interesujące przyrodniczo miasto. Lasy, puszcze, bagna, parki narodowe i krajobrazowe to naturalne walory tej części Polski. Zaręczamy, że jego klimat w niczym nie przypomina klimatu wielkich miast. Około 32% jego powierzchni zajmują tereny zielone. Parki i skwery oraz 1779 ha lasów znajdujących się w granicach miasta tworzą specyficzny i zdrowy mikroklimat. Białystok leży w pobliskim sąsiedztwie dwóch rezerwatów przyrody oraz Narwiańskiego Parku Narodowego. Położenie miasta pomiędzy czterema parkami narodowymi czyni z niego znakomitą bazę do eskapad turystycznych.

Białowieski Park Narodowy, najstarszy i najcenniejszy obiekt przyrodniczy w Polsce jest ostatnim naturalnym lasem nizinnym, perłą wśród puszcz Europy. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Rozległe bagna oraz torfowiska, królestwo łosia, są bezdyskusyjną atrakcją najrozleglejszego Parku Narodowego w Polsce - Biebrzańskiego.

Polska Amazonia - Narwiański Park Narodowy, ze swoim labiryntem wodnym i wyjątkowym układem warunków przyrodniczych stwarza unikalne warunki do obserwacji ornitologicznych.

Odpoczynek od zgiełku miasta zapewni unikatowa fauna i flora lasów oraz jezior Wigierskiego Parku Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą różnorodną kulturowo i bardzo oryginalną ofertą naszego regionu. Poniżej  uznawane za najciekawsze jedne z wielu atrakcji Podlasia:

 • Supraśl - szczycący się 500-letnią historią, w której splatają się wątki kulturowo-religijne - katolickie, prawosławne, unickie. Znajduje się tam Muzeum Ikon, Prawosławny Klasztor Męski Zwiastowania NMP (1511 r.),  secesyjny Pałac Buchholtzów (1892 - 1903). Teatralną rzeczywistość proponuje znakomity teatr "Wierszalin"
 • Białowieża - przyciągającą Rezerwatem Pokazowym Żubrów, Muzeum Przyrodniczo Leśnym, kładką edukacyjną Żebra Żubra jak również Cerkwią Cudotwórcy z 1895 r.
 • Bielsk Podlaski - zapraszający do zwiedzenia czterech drewnianych cerkwi (XVII , XVIII w.), późnobarokowego ratusza (1779), Bazyliki Narodzenia NMP i św. Mikołaja (1783).
 • Tykocin - z ponad 100 obiektami zabytkowymi, w tym, w samym jego centrum synagoga z 1642 r., jedna z najstarszych i największych w Polsce. Jest to najstarszy zespół urbanistyczny historycznego Podlasia z zachowanym układem charakterystycznym dla miasteczka żydowskiego. Jeden z największych przedwojennych ośrodków kultury żydowskiej w Polsce.
 • Podlaski Szlak Tatarski - z najważniejszymi miejscowościami - Sokółką (muzeum regionalne ze stałą ekspozycją poświęconą osadnictwu tatarskiemu) - Bohonikami (meczet z 1883 r. oraz mizar - cmentarz tatarski) -Kruszynianami (najstarszy meczet w Polsce XVIII/XIX w. oraz mizar z XVII w.). W Kruszynianach można spróbować słynnych dań kuchni tatarskiej.
 • Niesamowitą gratką dla miłośników historii jest Twierdza Osowiec nazywana Polskim "Verdun". Wybudowana w XIX wieku fortyfikacja stała się jednym z najważniejszych elementów umocnień, które służyły obronie zachodnich granic carskiej Rosji.
 • Wieś Pentowo - okrzyknięta Europejską Wioską Bocianią, świadczy to o wyjątkowych walorach ekologicznych tego miejsca.

Z pewnością, jeśli planujemy spędzić chociażby weekend w otoczeniu naturalnego środowiska, najlepszym miejscem będzie właśnie Białystok. Nie jest to współczesna betonowa dżungla. Mimo swojej nowoczesności, dba o ekologię i zdrowy mikroklimat.

Serdecznie zapraszamy do naszego pięknego, zielonego miasta, gdzie niespotykany klimat i wielobarwna różnorodność kulturowa Północno - Wschodniej Polski na pewno zafascynuje Państwa.

Najlepiej przekonać się o tym samemu, planując podróż i odpowiednio wcześniej rezerwując nasz hotel - Hotel 3 Trio Białystok.

-35% MEGA DEAL
noc
od 180
No breakfast
noc
od 153
Ul. Hurtowa 3
15-399 Białystok, Polska
Tel.:+48 85 745 40 50
hotel@hotel3trio.pl
 

Realizacja: PROFITROOM

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij